اخبار بسیج

پیام رسان‌های داخلی تدریجا جایگزین خارجی شود

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در گفت‌وگو با فارس:

پیام رسان‌های داخلی تدریجا جایگزین خارجی شود/ فرهنگ استفاده درست از فضاهای مجازی در جامعه نهادینه شود
مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با تاکید بر اینکه پیام رسان‌های داخلی تدریجا جایگزین پیام رسان‌های خارجی شود، گفت: در سال‌های اخیر و به ویژه در آشوب‌ها اخیر به دلیل عدم مدیریت صحیح پیام رسان‌های خارجی دشمنان ملت ایران با سوءاستفاده از این شبکه‌ها سعی در ایجاد ناامنی و آشوب در کشورمان بودند.
13961003000519 Test PhotoH - پیام رسان‌های داخلی تدریجا  جایگزین خارجی شود

حسین شبستانی امروز در گفت‌وگوی با خبرنگار فارس در تبریز در پاسخ به این سووال که این روزها نحوه استفاده از فضای مجازی، مدیریت و فرهنگ استفاده از آن به نوعی چالشی برای کاربران این حوزه و به ویژه مسئولان تبدیل شده است، اظهار داشت: این روزها فضای مجازی به خاطر همه گیر شدن جزء جدایی ناپذیر هر شخص به شمار می‌رود و به نوبه خود اوقات زیادی را از کاربران می‌گیرد از این رو هرفرد باید حضورش را در این فضا، طوری مدیریت کند که بتواند بهره‌برداری مثبتی از این  پیام رسانه‌ها داشته باشد.

این فعال دانشجویی در ادامه با تاکید بر اینکه همه کاربران و شهروندان باید فرهنگ استفاده صحیح از این نوع پیام‌رسانه‌ها را داشته باشند، تصریح کرد: کاربران فضای‌های مجازی باید یاد بگیرند که از شبکه‌ها و برنامه‌های مفید استفاده کنند تا در آینده دچار چالش‌های احتمالی این فضا نشود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان اضافه کرد: از مسوولان ذیربط هم انتظار همین است که شرایط را مدنظر قرار داده و با تدوین برنامه‌هایی، تهدیدهای ناشی از فضاهای خلاف موازین شرعی و عرفی را به حداقل ممکن برسانند.

فرهنگ استفاده درست از فضاهای مجازی در جامعه نهادینه شود

شبستانی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه با تشخیص درست یا نادرست بودن محتوای موجود دراین فضاهای مجازی و انتخاب محتواهای مفید وموثر، می‌توان این فضا را طوری کنترل کرد که بیشترین استفاده را داشت، خاطرنشان کرد: با مدیریت و فرهنگ استفاده درست از فضاهای مجازی می‌توان از بسیاری از مشکلات و چالش‌ها این نوع شبکه‌های را کنترل کرد.

به گفته وی مسوولان هم به جای فیلتر کردن این شبکه‌ها که ساخته کشورهای بیگانه است وگاها هم نقش تخریبی دارند، شبکه‌ها و برنامه‌هایی تدوین کنند که امکانات آنها نیز در حد پیام‌رسان‌های خارجی بوده و تدریجا این پیام رسان‌های داخلی، جایگزین شوند تا بتوان  تهدیدهای ممکن دراین فضا را کاهش داد.

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *