شبکه نویسندگان

پروژه براندازی ایران توسط مدافعان پوشالی حقوق بشر شکست خورده است/ حمله تروریستی اهواز نشان از حقارت دشمنان ایران است

مسوول پایگاه علم الهدی بسیج دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان گفت: حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز نشان داد که پروژه براندازی نظام توسط مدافعان پوشالی حقوق بشر با ابزارهای جنگ نرم به دست ملت ایران شکست خورده است.

به گزارش مرکز رسانه ای ققنوس بسیج دانشجویی و به نقل از  خبرگزاری فارس از تبریز، 31 شهریور ماه بود که یک گروه تروریستی در یک اقدام کور و خصمانه و در حین برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، به سربازان بی‌سلاح، نیروها و مقامات حاضر و به خصوص مردم تماشاکننده حمله‌ور شدند که بر اثر این اقدام تروریستی، 25 تن از هموطنانمان شهید و حدود 60 تن نیز زخمی شدند.

در این ارتباط مقام معظم رهبری در پیام تسلیتی اعلام کردند: «جنایت این‌ها ادامه توطئه دولت‌های دست‌نشانده آمریکا در منطقه است که هدف خود را ایجاد ناامنی در کشور عزیز ما قرار داده‌اند».

با این وجود برای رسیدن به این حقیقت که دشمنان این انقلاب با این اقدامات کور و خصمانه به دنبال چه چیزی هستند، گفت‌وگویی با سعید پاشایی یکی از فعالان دانشجویی و فرهنگی و مسوول پایگاه علم‌الهدی بسیج دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان انجام دادیم که از منظرتان می‌گذرد.

فارس: به نظر شما چه کسی پشت حادثه تروریستی اهواز بود و حمله تروریستی اهواز را نشانه چه چیزی می‌دانید و تحلیل شما در این ارتباط چیست؟

حمله تروریستی انجام گرفته توسط گروهک تروریستی الاحوازیون در اهواز که بدون شک دست نشاندگان دشمنان 40 ساله انقلاب اسلامی و دشمنان خونخوار دیرین ملت ایران هستند، نشان از این دارد که پروژه براندازی نظام توسط مدافعان پوشالی حقوق بشر با ابزارهای جنگ نرم به دست ملت ایران اسلامی شکست سنگینی خورده است و کورسوی مبارزه با نظام ایران را در ایجاد فضای ناامن و مبارزه مسلحانه با ملت بی‌دفاع به بیراه برده است.

پایه‌های اعتقادی و فرهنگی مستحکم انقلاب اسلامی که به دست خود ملت ایران انجام گرفت، این نظام را در برابر هجمه‌های فرهنگی و ارزشی بیمه کرده است و در این چند سال دیدیم که انواع فتنه‌ها و تهاجم سیاسی و فرهنگی نه به دست حکومت بلکه به دست ملت ایران اسلامی خنثی شد و تمام معادلات دشمنان ملت جمهوری اسلامی ایران را به هم ریخت.

به نظر بنده دشمن حتی امید خود نسبت به دستیابی به اهداف پلید و شیطانیش را از راه اعمال فشار اقتصادی هم از دست داده است البته مسلم است که به هیچ عنوان حمله تروریستی به ملت بی‌دفاع و سربازان غیرمسلح ارزش نظامی ندارد ولی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی باید هوشیارتر و بهتر از قبل عمل کنند تا حتی یک پروژه از هزاران پروژه تروریستی دشمن علیه ملت ایران نیز به سرانجام نرسد.

فارس: دشمنان کشورمان با این اقدمات کور و خصمانه در صدد چه چیزی هستند؟

پروژه نظامی علیه ایران و ترور مردم بی‌دفاع  اولین سناریوی غرب برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بود که قسمتی توسط دست‌نشانده خود در منطقه، رژیم بعث و قسمتی دیگر توسط خودفروخته‌گان اردوگاه منافقان انجام گرفت ولی ملت ایران با تمام مشکلات و کمبود امکانات، دفاع تاریخی را به مدت هشت سال از موجودیت جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان انجام دادند و دشمن را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

حال که قریب به 30 سال و اندی از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ می‌گذرد و کشور کاملا از لوس وجود امثال منافقان دشمن خلق پاکسازی شده است، بازگشت به پله اول و سناریوی اول برای مبارزه با نظام اسلامی پیامی جز ناکامی دشمنان اسلام برای  تسلیم کردن  ملت ایران در برابر خودکامگی‌هایشان ندارد و آن قوای عظیمی که در برابرشان ایستادگی می‌کند را نه نیروهای نظامی ایران بلکه ملت ایران می‌دانند و اهداف حملات خود را مردم بی‌گناه قرار می‌دهند.

فارس: شما به عنوان یک فعال دانشجویی ماهیت این‌‌گونه حرکت‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید و برای مقابله آن باید چه باید کرد؟

با این حال ملت شهیدپرور اهواز تعهد بی‌حد و مرز خود نسبت به انقلاب اسلامی را در طول این 4 دهه و به خصوص در هشت سال دفاع مقدس نشان داده‌اند و اهوازی که یک زمان محل رفت و برگشت بسیجیان لباس خاکی از جبهه‌های جنگ بوده و با خون جوانانش خاک خود را آباد نگه داشته است، محال است در برابر ترقه‌بازی‌های یک عده تروریست خونخوار خم به ابرو بیاورد.

البته ملت شریف ایران مثل همیشه و نهادهای امنیتی بیشتر از قبل در مورد این موضوع باید هوشیار باشند که ایجاد اختلافات قومیتی و تجهیز نهادهای بی‌بنیه اجیر شده از غرب به اسم تجزیه‌طلب امنیت ملت ایران را که ارزشمندترین دارایی این غیورمردان و زنان است و با تقدیم خون شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم و مرزبان در این چند سال به دست آمده است، خدشه‌دار نکند.

با آرزوی رحمت و مغفرت برای روح پرفتوح شهدای حادثه تروریستی اهواز و سربازان نظام اسلامی مسلم است که تعقیب و مجازات سخت عوامل این حادثه تلخ می‌تواند تسلی‌بخش بازماندگان این حادثه و ملت ایران و بازدارنده در مقابل این چنین اقداماتی در آینده باشد.

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *