اخبار دانشگاهچند رسانه ای

معرفی دانشکده کشاورزی

به گزارش ستاد استقبال دانشگاه و مرکز رسانه ای ققنوس ،دانشـــکده
کشـــاورزی
گـروه های آموزشی: گـروه گیاه پزشکی، گـروه بیو تکنولوژی،
گـروه زراعت و گیاهان دارویی
گروه كشاورزي با پذيرش دانشجو در مقطع كارداني گياه پزشكي در سال 1381 رسما فعاليت آموزشي و پژوهشي خود را شروع كرد، تعداد دانشجو در ابتداي دوره 25 نفر بوده و به تدريج در مقطع كارداني به كارشناسي، كارشناسي و كارشناسي ارشد در سه رشته مهندسي كشاورزي مجوز تاسيس رشته كسب و پذيرش دانشجو كرد.
در سال 1390 تعداد كل دانشجويان گروه كشاورزي به 300 نفر رسيده است. تعداد اعضاي هيات علمي گروه در ابتداي تاسيس 2 نفر و در سال 1390 به ده نفر رسيده است كه در سه گروه مختلف گياه پزشكي، بيوتكنولوژي و زراعت مشغول به كار هستند با توجه به نياز گروه كشاورزي و برنامه توسعه‌اي گروه تا پنج سال آينده تعداد 6 نفر نيز به اعضاي گروه اضافه خواهد شد.
ايجاد دانشكده كشاورزي در دانشگاه در جلسه ارديبهشت ماه 90 شوراي دانشگاه، در جلسه مهر ماه 90 هيئت امناي دانشگاه و در جلسه آبان ماه 90 هيئت رئيسه دانشگاه به تصويب رسيده و هفتمين دانشكده دانشگاه بنام دانشكده كشاورزي رسما تاسیس گردید. این دانشکده فعلا دارای سه گروه آموزشی مجزا و مستقل میباشد. دانشکده کشاورزی دارای آزمایشگاه های مجهز و سایر امکانات رفاهی نیز می باشد.بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان دانشکده کشاورزی

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *