اخبار دانشگاه

مصاحبه میلاد پرند با مرکز رسانه ققنوس بسیج

با شنیدن خبر فیصله یافتن پرونده قضایی آقای میلاد پرند، مرکز رسانه ای ققنوس جهت شفاف سازی، به سراغ ایشان رفت تا با مصاحبه ای جزئیات کامل را از زبان خود ایشان بشنود؛

با شنیدن خبر فیصله یافتن پرونده قضایی آقای میلاد پرند، مرکز رسانه ای ققنوس جهت شفاف سازی، به سراغ ایشان رفت تا با مصاحبه ای جزئیات کامل را از زبان خود ایشان بشنود؛

 

🔷آقای پرند فعالین دانشجویی خبری مبنی بر اتمام پرونده قضایی شما را منتشر کردند، از باب شفاف سازی بفرمایید چنین خبری صحت دارد؟

 

🔶 از حادثه لرزند به خود قصر نشینان

ما خانه بدوشان غم سیلاب نداریم

در دایره بی سببی نقطه محویم

هرگز خبر از عالم اسباب نداریم

آیینه ما گَرد تعلق نپذیرد

ما چشم به خاکستر سنجاب نداریم

 

بنام منبع اخلاق

اولاً سالروز شهادت شهیدمظلوم دکتر چمران را بر همگان تسلیت، که او را از دست دادیم، و بر محضر خود ایشان تبریک، که شهادت را هدیه گرفت، عرض میکنم.

چمران نشان داد میتوان هم دانشمند

بود،هم دکتر بود هم مجاهد بود هم عارف بود و هم روشنفکر و با وجود همهٔ اینها میتوان شهید هم شد.

لذا فعالیت هیچ منافاتی با علمی بودن ندارد شما این را میتوانید از سوابق شهیددکترچمران بیابید ، این ننگ است که ما از گوشه و کنار برخی از کلاس ها بشنویم که دانشجو باید فقط درس بخواند، قرآن خواندنِ بدون فعالیت های علوی، نتیجه اش ابن ملجم است.

او نشان داد در چارچوب منطق و اخلاق میتوان چریکی هم بود و منتظر دستور و امضاء صاحبان زر و زور و تزویر نیز نبود.

 

بله، اینجانب دیروز سی اُم خردادماه جهت پیگیری ابلاغِ فرستاده شده از طرف دادگستری کل استان در شعبه٧دادگاه تجدید نظر استان حاضر شدم، قاضی پرونده پیوسته از اینجانب درخواست داشت که چنین پرونده هایی داخل دانشگاه رسیدگی شود؛

بعد از تفهیم اینجانب به قاضی پرونده که در داخل دانشگاه تخلفات اداری از رسیدگی سرباز زد و توضیح روند پرونده، قاضی دادگاه تجدیدنظر با یادآوری اصل گذشت در دین مبین اسلام و… از اینجانب در جایگاه حاکم شرع، درخواست گذشت کردند

اینجانب بعد از ارائهٔ توضیحات خود، با استناد به اخلاق و اصل گذشت، پیرو ماده ١٠٠و١٠٤ آئین نامهٔ دادرسی کیفری،جهت پایان یافتن پرونده، پاسخ مثبت داده و از اعادهٔ حیثیت خود گذشتم.

معتقدم روشن نظری، تحمل همدیگر، و پایبندی به منطق و اخلاق و در برخی زمینه ها هم چشم پوشی و گذشت میتواند در تزریق افکار نیک به جامعه و حرکت آن به سوی کمال کمک نماید.

امیدوارم هر کس در هر جایگاهی که هست از ادعاهای قلنبه فاصله گرفته و بصورت عملی، پایبندی خود را به اصل اخلاق و گذشت نمایان سازد.

هر کدام از ما یک سهم…

 

🔹بله، یک سوالی که چندین نفر درخواست پرسش آن را کرده اند اینکه؛

آقای پرند آیا چنین شکایت ها و … در روند فعالیت ها و روحیهٔ شما تاثیری گذاشته؟ چون گاهی مواقع گفته میشود با این کار سرعت فعالیت دانشجویان فعال گرفته میشود؟

 

🔶 در اینجا باید بگویم “وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ”

کسانی که چنین فکری میکنند شناخت صحیحی از روحیه افراد فعال ندارند، این کارها از دید من بیشتر حواشی است، اما حواشی ای که میتواند تجربیات خوبی را در اختیار انسان بگذارد، و نه تنها در سرعت و روحیه افراد فعال تاثیر منفی ندارد بلکه بالعکس تاثیر مثبت دارد. در یک عنوان کلی من به اینگونه کارها میگویم کاتالیزگرِ فعالیتِ نیروهای فعال.

 

🔹فی الحال اگر یک سخن برای فعالین دانشجویی بخواهید بگویید چه میتواند باشد؟

 

🔶سوالات سختی آماده کرده اید…

ولی از باب اطاعت امر باید بگویم اینکه نقاط اشتراک همهٔ تفکرات موجود در بین فعالین داخل ایران بیشتر از نقاط افتراق آنهاست،اگر سه نقطه افتراقی وجود داشته باشد در ده نقطه اشتراک است. لذا باید جهت اتحاد با همدیگر تاکیدها بیشتر بر نقاط اشتراک باشد تا افتراق.

مبادا این نقاط افتراق بُلد شده و باعث شود نقاط اشتراک هم از یاد برده شود و از رسالت اصلی که روشنگری و آگاهی بخشی در حد توان خود هست، بازبماند و در اثر مشغول بودن با خود، فضا هر روز بیشتر از دیروز برای اسب دوانی تفکراتِ پلید بازتر باشد.

 

🔹از وقتی که در اختیار ما گذاشتید ممنونیم.

 

🔶از شما و عوامل دست اندرکار مرکز رسانه ای ققنوس بدلیل اینکه در طول روند این پرونده با بنده بودید نهایت تقدیر را دارم.

روشن اندیش و نیک پیشه باشید.

 

🎙مرکز رسانه ای ققنوس

برچسب ها

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *