اخبار بسیجاخبار دانشگاه

مصاحبه با عباس ثابتی اقدم

مصاحبه صمیمی با عباس ثابتی اقدم ، از بچه های بسیجی دانشگاه که با سهمیه استعداد درخشان در رشته ارشد برق در دانشگاه امیر کبیر پذیرفته شده اند

به گزارش وب سایت رسمی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مرکز رسانه ای ققنوس ،اقای عباس ثابتی اقدم یکی از دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و بسیج دانشجویی دانشگاه توانستند با سهمیه استعداد درخشان در رشته ارشد برق دانشگاه امیرکبیر قبول شوند که به این مناسبت یک مصاحبه مفصل با ایشان انجام شد که به صورت زیر می باشد.

عباس ثابتی اقدمبه عنوان سوال اول این گفت و گو ، خودتون رو معرفی کنید .

عباس ثابتی اقدم هستم
فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق دانشگاه شهید مدنی اذربایجان با معدل کل
19.41
ساکن تبریز

رتبه کنکور کارشناسی ات چند بود و وقتی بهت گفتن دانشگاه شهید مدنی قبول شدی چه حسی بهت دست داد و این که روز اولی که دانشگاه رو دیدی چه حالی داشتی؟

دقیق یادم نیست ، ولی دور بر 8500 بود. مثل همه ی بچه ها خیلی خوشحال بودم با اینکه می دانستم موقعیت جغرافیایی دانشگاه کجاست ، ولی خیلی خوشحالبودم. در طول 4 سال هیچوقت حتی زبانی هم نسبت دانشگاه ابراز نفرت نکردم.

جو دانشگاه رو مناسب برای موفقیت تحصیلی می دونی یا نه ؟ چرا؟

متاسفانه نه
نه تنها این دانشگاه نه بلکه اکثریت دانشگاه ها جو را پیشرفت علمی و درسی ایجاد نمی کنند، اکثر دانشگاه ها و اکثریت اساتید القای ناامیدی می کنند ولی درمقابل اینان اساتیدی هم بودند که کلا برای پیشرفت انسان انگیزه می دادند ولی درصد اینان نسبت به کل اساتید خیلی کم است. البته این رو عرض کنم عرایض بنده مربوط به کل اساتید ایران است نه دانشگاه خاص چون اکثرا دانشگاه های استان بودم و این صرف دانشگاه ما نیست.

آیا در کنار تحصیل، فعالیت اجتماعی هم داشتی ؟

بله یکی از اعضای شرکت کننده در کرسی ازاد اندیشی در موافقت با یگانگی دین و سیاست ، که سال دوم دانشگاهم توسط استاد انقلاب حجه الاسلام دکتر نقدی برگزار شد و همچنین سلسله مباحثی در کنار دوستان در موضوعات سیاست های ایران در داخل ومنطقه توان نظامی و… داشتیم (البته مورد دوم بین دوستان بود ولی در کل از نظر بنده نوعی فعالیت اجتماعی و عقیدتی است که خروجی این موارد رفتار ما در اجتماع را شکل خواهد داد.)

تاثیر کدوم عامل تو موفقیت تحصیلی بیشتره ، انگیزه بیشتر یا اساتید خوب یا مطالعه پرحجم؟

این سوال چند پهلو است ولی در کل عرض کنم همه ی موارد لازم و ملزوم یکدیگرند. نمی شود یکی نباشد. بنظر بنده کسی یکی از اینها رو نداشته باشد ولی موارد دیگر را داشته باشد باز موفقیت به معنای حقیقی کلمه بدست نمیاد چون یکیش راه و هدف را می سازد، دیگر اراده را و دیگری هم ابزار رسیدن به هدف است.

توصیه ات به دانشجویان جدیدالورود

خوب درس بخوانند، خوب تهذیب اخلاق کنند و خوب به ورزش بپردازند و دنبال برخی انحرافات و نا هنجاری های اجتماعی نروند خوب شاید برخی حرف بنده از روی تعصب برداشت غلط کنند که برخی محدودیت هایی برای خودم و دیگران قائل شدم ، نه حرف بنده از روی تجربه است. مسیر دیگران را دیده ام و اثرات منفی را مشاهده نمودم با اینکه همواره به دوستان خود توصیه می کردم اگر مورد مناسبی سراغ دارید ، زود ازدواج کنید اما در مقابلش مخالف سر سخت دوستی های پسر و دختر هستم، برای من این وضعیت هیچ معنایی ندارد یا ازدواج و یا هیچ. (درسته مشکلات مالی برخی نا همواری رو ایجاد می کند ولی هر مسیری سختی های خودش را دارد قطعا بعد از هر سختی اسانی پیش خواهد امد این روال روز گار است)

هر صحبت دیگه ای داری که فکر می کنی لازمه بقیه بدونند ، بفرمایید

حرف اولم با برادران و خواهران بسیجی خودم است ، بسیج نباید تنها در مسیر نظامی قرار بگیرد باید در مسیر های دیگر تلاش برای رفع محرومیت تلاش برای سرعت بخشید ن به پیشرفت علم تلاش برای اجرای عدالت تلاش برای احقاق حق و … وارد شود درسته الحمدالله طی سال های اخیر کارهای خوبی شده ولی باید بیشتر ازاین ها باشد چون ظرفیت و پتانسیل ما بسیجی ها خیلی بیشتر از این هاست .

حرف دوم با مسئولین و اساتید است در این راه مقدس علم اموزی کمک حال دانشجویان باشید همه ی مان بدانیم هرآمدنی رفتنی دارد نباید اجازه بدهیم غرور و منیت مانع از کمک ها شود، چون وقتی من به خودم نگاه می کنم می بینم افرادی که تلاش کردند به بنده کمک کنند از دوستان تا اساتید و مسئولین و در مقابلش به همان تعداد با همین رده های شغلی بودند که چگونه برای به زمین زدن من تلاش کردند و ابراز نا خشنودی شان از موفقیت های امثال من را به هر نحوی نشان میدادند.

برنامه تون برای آینده شغلی و خانوادگی چیه ؟

اولا هدف بنده کمک به پیشرفت توان علمی کشور است. وقتی رهبری فرمود بنده در این حوزه دغدغه دارم یعنی حکم جهاد را به ما دادند ، حکم جهاد علمی ، ثانیا تشکیل نهادی برای دانشجویانی که بی بضاعت و یا مستضعف هستند و فقر عامل درس نخوندشان است کمک کنم ، ثالثا در مورد خانواده انشالله به محض موقعیت مناسب سنت پیامبر را اجرا خواهم کرد!
رابعا اگر لیاقتش بود شهادت در راه علم که این بر همه ی موارد بالا ارجحیت دارد (البته این را عرض کنم نگاه من به شهادت اینگونه است که این را موهبت الهی می دانم که لیاقتش باشد)

 

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

One Comment

  1. اگر همه ما مثل تو فکر میکردیم و عمل میکردیم کشور ما به این وضعیت نمی افتاد چون تنها راه درست یا مستقیم راه توست.
    خداوند یار و یاورت باشد تا در این راه تا آخر مستحکم باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *