شبکه نویسندگان

عدم پاسخگویی مدیر کل اوقاف استان در خصوص درخواست پاداش نجومی/ پیگیری موضوع از سازمان اوقاف کشوری تا حصول نتیجه

جمعی از تشکل‌های دانشجویی آذربایجان‌شرقی در پی عدم پاسخگویی مدیرکل اوقاف استان در خصوص پاداش نجومی درخواست شده، با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد از وضع موجود، درصدد پیگیری موضوع از طریق سازمان اوقاف کشور شدند.

به گزارش مرکز رسانه ای ققنوس و به نقل از آناج :سه هفته از انتشار نامه درخواست پاداش میلیاردی مدیرکل اداره اوقاف آذربایجان‌شرقی برای خود و برخی دیگر از همکارانش می‌گذرد. این نامه که در ابتدا با تایید پیش‌نویس بودنش توسط مدیرکل اوقاف استان خبرساز شد پس از حاشیه‌های فراوان، ارسال نامه مذکور توسط این اداره تکذیب گردید.

دیری نگذشت که معاون امور مجلس سازمان اوقاف کشور با تایید دریافت این نامه، از عدم پرداخت این پاداش خبر داد و گفت: سازمان اوقاف چنین مبلغی را برای پاداش به هیچکس نمی‌دهد.

پس از تایید رسمی ارسال نامه درخواست پاداش میلیاردی که در فضای مجازی به پاداش نجومی معروف شد، برخی از تشکل‌های دانشجویی استان با انتشار بیانیه‌ای خواستار شفافیت موضوع و دعوت از مدیرکل اوقاف تبریز برای پاسخگویی به چرایی این درخواست کردند.

تشکل‌های دانشجویی مذکور پس از عدم دریافت جواب منطقی از سوی اداره کل اوقاف استان مبنی بر تشکیل جلسه، چندی پیش با ارسال نامه‌ای به دفتر حجت السلام مصائبی تعیین زمان جلسه در هفته جاری را از وی خواستار شدند که گویا این نامه نیز با بی‌توجهی مسئولان اوقاف مواجه شده است.

محمدحسین ذاکر نماینده تشکل‌های دانشجویی متقاضی برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آناج، با اشاره به عدم پاسخگو بودن اداره اوقاف استان علی‌رغم موافقت اولیه، اظهار داشت: حجت الاسلام مصائبی با بهانه‌های مختلف اعم از داشتن جلسه، ماموریت استانی، ورود بازرسان کشوری و… زمان جلسه را مکررا به تعویق انداخته است.

وی افزود: زمانی که از وقت‌کُشی مدیرکل اوقاف استان مطمئن شدیم، با ارسال پیامکی به ایشان با مضمون «عدم پاسخگویی شما به حساب عدم پاسخگویی سازمان اوقاف تلقی شده و این وضعیت برای جوانان مومن و انقلابی قابل قبول نیست» با پاسخ عجیب «هر طور راحت هستید» مواجه شدیم.

ذاکر با بیان اینکه تا حصول نتیجه و اقناع مردم تبریز در خصوص شبهات موجود در اداره کل اوقاف استان از تلاش دست برنخواهیم داشت، عنوان کرد: با توجه به عدم جوابگویی حجت الاسلام مصائبی به زودی پیگیری قضیه را از طریق سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور دنبال خواهیم کرد.

خاطر نشان می‌شود: تشکل‌های دانشجویی پیگیر پاداش نجومی سازمان اوقاف آذربایجان‌شرقی پس از عدم دریافت پاسخ مناسب از مسئولین اوقاف استان با انتشار بیانیه‌ای دیگری، از عدم شفافیت اداره کل اوقاف آذربایجان‌شرقی گله کرده و عدم پاسخگویی مدیرکل اوقاف استان را به جهت حفظ خود در برابر فدا شدن آبروی نظام اسلامی دانسته بودند.

متن بیانیه تشکل‌های دانشجویی در خصوص حواشی به وجود آمده در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
باتوجه به حواشی اخیر اداره کل اوقاف استان آذربایجان‌شرقی در خصوص درخواست پاداش نجومی و مسائل پیرامون آن؛ تشکل‌های دانشجویی استان اعم از بسیج دانشجویی، انجمن‌اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت و جامعه‌اسلامی دانشجویان در نامه‌ای خطاب به مدیرکل اوقاف استان خواستار برگزاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و اصحاب رسانه جهت پاسخگویی مسئول اداره اوقاف استان آذربایجان‌شرقی حجت‌الاسلام مصائبی شده بودند تا شفافیت لازم در این زمینه در اختیار مردم و افکار عمومی قرار گیرد.

اما طی پیگیری‌های مدید و متوالی، ایشان به بهانه‌های مختلف از این جلسه امتناع کردند؛ دلایل این فرار از پاسخ‌گویی از دو حالت خارج نیست:

۱- به واقع تراکم کاری ایشان باعث تاخیر جلسه شده است.

۲- اداره اوقاف استان و شخص مدیرکل اصولا بنایی بر جواب‌گویی در این زمینه ندارند و این سوف سوف کردن‌ها برای اتلاف وقت و فرار از پاسخگویی به عمل می‌آیند که اگر این چنین است باید پناه برد به خدا که برخی مسئولین به خاطر حفظ خودشان آبروی نظام را فدا می‌کنند و اولویت اول آن‌ها خودشان هستند نه انقلاب و نه مردم.

با توجه به مدت قریب سه هفته و پیگیری‌های مکرر، مورد اول دور از انتظار است. اما قضاوت این امر را بر عهده مردم می‌گذاریم.

ما دانشجویان انقلابی بر خود لازم می‌دانیم من باب امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین در تمام سطوح حاکمیت و دولت سفارش کنیم تا توجه به اعمال و رفتار خود و مهم تر از آن توجه به قضاوت مردم نسبت به خود را در اولویت و اصلی‌ترین مولفه‌ی مدیریتی خود قرار دهند چرا که نه آبروی خودشان بلکه آبروی کلیت نظام را بر دوش دارند.

لازم به ذکر است ما دانشجویان انقلابی تا رسیدن به جواب نهایی و شفافیت کامل این مسئله و تمامی مسائلی که منجر به ایجاد شک بین مردم و نظام است از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و در خصوص مسئله اوقاف ان‌شاالله از طرف سازمان اوقاف کشور پیگیر خواهیم بود.

امید است مسئولین استانی امر، به جای فرار از پاسخ در پاسخگویی به مردم شریف تعجیل کنند.
و سلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز
انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی

با توجه به جدیت تشکل‌های دانشجویی در پیگیری این موضوع، باید دید شبهات موجود در خصوص درخواست پاداش میلیادری در اداره کل اوقاف استان چه زمانی برای مردم بازگو و رفع خواهد شد.

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *