اخبار دانشگاه

دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریات

اختتامیه دومین دوره جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های شمالغرب کشور به میزبانی دانشگاه شهید مدنی امروز سه شنبه مورخ ۲۰ آذرماه برگزار شد

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه ای ققنوس ، حسن ولیزاده ریاست دانشگاه شهید مدنی طی سخنرانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو ، نشریات دانشجویی را از ابزارهای مهم برای نیل به آرمان های دانشجویان خواند و در ادامه متذکر شد : وظیفه ما مسئولین بسترسازی کلیه فعالیت های فرهنگی ، راه اندازی نشریات جدید دانشجویی ، تقویت و حمایت از آنهاست؛ تا دانشجو بتواند در فضای آزاد فعالیت کرده و نظرات خود را در زمینه‌های مختلف ابراز نماید.

وی در ادامه گفت: استقبالی که در جریان اجرای این جشنواره شاهد بودیم نشان از شور و هیجان و علاقه‌ی دانشجو به طرح مسائل فرهنگی و مطالبات آنهاست.

 حسن ولی زاده

 

در ادامه پس از پخش کلیپ معرفی دانشگاه ، شنونده سخنرانی محمدرضا غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و فناوری بودیم.

وی استان آذربایجان و خاصه شهر تبریز را دارای جایگاه ویژه در حوزه نشر در تاریخ معاصر ایران دانست.

وی خاطرنشان کرد: هر نشریه برای رضایت و افزایش مخاطبان خود ملزم به انجام فعالیت هایی با ویژگی های خاص خود است. از جمله اثرگذاری و مجاب کردن مخاطب؛ که خود مستلزم یک استدلال محکم و شواهد مستند و قوی است؛ همچنین رعایت انصاف و اخلاق و عدالت. وی ویژگی دیگر را موقعیت شناسی دانست و اضافه کرد : در این حرفه ما باید به بروز ترین شناخت ها تسلط و به مهارت های تکنیکی در باب آن مساله اشراف داشته باشیم.

و در پایان تاکید کرد: نزدیک به ۳۵۰۰ نشریه دانشجویی از جانب دانشجویان منتشر می‌شود و ان‌شاءالله اینها همه‌ی ویژگی های لازم را داشته باشند.

غلامرضا غفاری

سپس با فاتحه خوانی در مزار شهیدگمنام و تجدید بیعت با شهدا و اقامه نماز ظهر ، در ادامه مراسم شاهد اجرای گروه تئاتر دانشگاه بودیم، که در قالب طنز اشاره به مسائل فرهنگی اجتماعی و دغدغه‌های شغلی دانشجویان داشت.

و در قسمت بعد از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد و به رتبه های اول تا سوم جوایزی اهدا شد. رتبه اول؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، رتبه دوم دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و رتبه سوم؛ پیام نور تبریز

 

مراسم با اجرای گروه موسیقی دانشگاه به پایان رسید.

IMG 20181212 080456 549 - دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریاتIMG 20181212 080505 447 - دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریاتIMG 20181212 080511 436 - دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریاتIMG 20181212 080518 425 - دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریاتIMG 20181212 080526 395 - دانشگاه شهید مدنی ؛ رتبه دوم دومین دوره جشنواره نشریات

خبرنگار و تنظیم کننده : فاطمه اسدی

 

برچسب ها

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *