اخبار دانشگاه

جلسه رؤسای دانشگاه ها با سردار خرم و کریمیان

نشست روسای دانشگاههای استان آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ؛ برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ،جلسه ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی با حضور روسای دانشگاههای استان آذربایجان شرقی ، فرمانده سپاه عاشورا ، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان، مسئولین بسیج اساتید ، بسیج دانشجویی استان و دانشگاهها به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزارشد.
دراین جلسه دکتر پورمحمدی ، رئیس دانشگاه تبریز و رئیس کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی،با یادآوری ایثارگریهای شهدای راه حق و فضیلت، الگوگیری از حیات و ممات شهیدان را از اهداف اصلی  کنگره شهدای دانشجو برشمرد .
وی افزود  : برنامه های اجراشده برای شهدا در دانشگاهها  درقالب یادواره ها ؛ تجلیلها ، جشنواره ها و ….. منوط  به زمان و ایام خاصی نیست بلکه بطور پیوسته و مرتبط با هم وبا تنوع محتوا در دانشگاههای استان برگزار میشود .
سردار عابدین خرم ، فرمانده سپاه عاشورا ، طی سخنانی در این جلسه با اشاره به نقش بی بدیل دانشگاهیان در تبیین اهداف و استمرار راه شهدا گفت : دانشگاههای کشور تاثیر فراوانی در گسترش نگاه علمی ، دینی و انقلابی در جامعه دارند و به لطف الهی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی در این مقوله بسیار فعال و هماهنگ میباشند .
خرم در بخشی از سخنان خود با اشاره به توصیه های اکید مقام معظم رهبری مبنی برگرامیداشت شهدا گفت  : مقام معظم رهبری در خصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبیین اهداف و راه آنها همواره به دو نکته مهم اشاره دارند ، نخست اینکه نگذارید یاد و نام شهدا ، این قهرمانان ملی و عزیز را غبار فراموشی بگیرد . همچنین توصیه دیگر ایشان این است که کاری که شهدا کردند بسیار بزرگ و برجسته بوده است لذا کاری که برای آنها انجام میشود نیز باید بزرگ و باکیفیتی عالی انجام گیرد.

در این نشست ، سردار کریمیان نیز طی سخنانی با اشاره به انجام برنامه های مختلف فرهنگی و تاثیرگذار کنگره شهدای دانشجو گفت : بحمدالله این جلسات تاکنون دارای  برکات زیادی برای جامعه دانشجویی و اساتید بوده و به اعتقاد اینجانب باتلاش و تعامل و هم افزایی ارزشمند روسای محترم دانشگاهها تاکنون توانسته اند ،در هماهنگی و انجام کارهای ارزشمند فرهنگی رتبه اول را در کشور کسب نمایند .

کریمیان با اشاره به لزوم بصیرت افزایی در فضای دانشجویی گفت : بصیرت بعنوان چراغ راه در فضای غبارآلود که تشخیص راه حق و باطل بسیار سنگین است ، لذا تشکیل چنین جلسات در خصوص بصیرت افزایی برای جوانان عزیزمان ،بسیار موثر وکارساز است .
سردار کریمیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت دشمنان ایران گفت : ما در سه حوزه و محوردر نبردی هیبریدی هستیم  ، هم در جنگ سخت نظامی ، هم در جنک نیمه سخت امنیتی و هم در جنگ نرم  . اما تلاش و عزم تمام دشمنان ما بر جنگ فرهنگی متمرکز شده است که حضور جهادی در عرصه های فرهنگی جهت مقابله با انواع توطئه های دشمن را طلب میکند

وی در ادامه افزود : دشمنان ما اسلام ناب و ارزشهای انقلابی و ولایتمداری امت را هدفگیری کرده اند ، کشور بدون اقتدار ملی ، همانند مرزهای بدون نگهبان است یکی از پایه های اساسی اقتدار ملی ، حضور در صحنه بودن مردم و حمایت همه جانبه از نظام است .

وی  به ترویج بی تفاوتی در مردم ، انحطاط اخلاقی ، مقبولیت ومشروعیت زدائی از نظام ، تطهیر چهره استکبار،ایجاد منازعات داخلی، احیای سکولاریسم و ترویج لیبرالیسم فرهنگی را مجموعه اهداف استکبار جهانی برای ایران اسلامی اشاره نموده و بر انجام برنامه های بصیرت افزایی و آگاهی کامل دانشگاهیان از اهداف پلید دشمنان تاکید نمود .
گفتنی است در این نشست دکتر ولی زاده ، رئیس دانشگاه شهید آذربایجان ضمن اشاره به وجود فضای معنوی و انقلابی در دانشگاه های استان که در سایه برگزاری همایشها، جشنواره ها، سخنرانی ها و برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبتهای مختلف برگزار می شود، به معرفی اجمالی پتانسیلهای علمی و عملکرد فرهنگی دانشگاه پرداخت ودر بخشی از سخنان خود گفت : دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بعنوان یکی از دستاوردها و ثمرات نظام مقدس جمهوری اسلامی، با عزم جدی در مسیر حرکت به سمت ایفای نقش موثر خود بعنوان دانشگاه کارآفرین و فنافرین می باشد .
گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد برگزاری بزرگداشت شهدای دانشجو به ذکردیدگاه خود پیرامون مسائل مطروحه پرداختند.
در انتهای جلسه با اهدای لوح تقدیر از حمایتها و تلاشهای سردار کریمیان در برگزاری مستمر این نشستها و پیشبرد برنامه های کنگره در سالهای گذشته تقدیر به عمل آمد.

بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

برچسب ها

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *