مطالب علمی

با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

برای آن‌که در زمینه برنامه‌نویسی به مهارت بالایی دست پیدا کنید به تمرین زیاد نیاز دارید. به عبارت دیگر یادگیری برنامه‌نویسی همانند رانندگی است. شما تنها با خواندن آیین‌نامه‌ها و قوانین نمی‌توانید در رانندگی مهارت پیدا کنید، بلکه از طریق پشت سر گذاشتن جلسات متعدد رانندگی است که در کار خود پیشرفت خواهید کرد.

به گزارش مرکز رسانه ای ققنوس بسیج دانشجویی؛  یکی از راهکارهایی که به شما در بهبود مهارت‌های برنامه‌نویسی کمک می‌کند، حضور در چالش‌های کدنویسی است. چالش‌هایی که باعث بهبود مهارت‌ها شده و شما را با سایر روش‌های به کار گرفته شده از سوی برنامه‌نویسان آشنا می‌کند.

20160404 165601 CpnrN - با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

Codebyte
Codebyte  بیش از 200 چالش برنامه‌نویسی را ارائه کرده و به کاربران اجازه داده است از طریق یک ویرایشگر آنلاین و از طریق 10 زبان برنامه‌نویسی مختلف راهکار مربوطه برای حل مشکل را ارائه کنند. در این سایت شما می‌توانید بیش از 800 هزار پاسخ ارائه شده از سایر کاربران مختلف را مشاهده کنید. در این سایت ضمن آن‌که با چالش‌های کدنویسی روبرو می‌شوید، دوره‌های آموزشی نوشتن الگوریتم‌ها و ساختارهای داده‌ای را نیز مشاهده خواهید کرد.

01 455 - با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

Codewars
Codewars ویژه برنامه‌نویسانی که تازه کار خود را آغاز کرده‌اند یا در حد متوسط قرار دارند مفید است. طیف گسترده‌ای از چالش‌های مطرح شده و همچنین راهکارهایی که از سوی اعضا سایت جمع‌آوری شده در کنار یک ویرایشگر آنلاین که اجازه می‌دهد بیش از 20 زبان برنامه‌نویسی را برای حل مشکلات به کار ببرید در اختیارتان قرار دارد. انجمن‌های گفت‌وگوی قرار گرفته در این سایت مکان مناسبی برای حل مشکلات یا پاسخ‌گویی به مشکلات هستند. با حل کردن هر یک از چالش‌های ارائه شده در این سایت رتبه شما در آن ارتقا پیدا می‌کند.

02 542 - با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

CodeFights
CodeFights نیز که ویژه برنامه‌نویسان تازه‌کار طراحی شده است، مجموعه‌ای از چالش‌های کدنویسی را آماده کرده و اجازه می‌دهد از طریق یک ویرایشگر آنلاین و همچنین فرم‌هایی که برای گفت‌وگو با کاربران طراحی شده راهکارهای خاص خود را ارائه کنید. این سایت همچنن یک ویژگی خاص به نام Company Bots دارد که شما در کدنویسی به رقابت با روباتی می‌پدازید که از سوی مهندسان شرکت‌های اوبر، دراپ‌باکس و Quora ساخته شده است.

03 449 - با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

CodinGame
CodinGame هم برای برنامه‌نویسان تازه‌کار در نظر گرفته شده است. مکانیزم به کار گرفته شده از سوی این سایت متفاوت با سه مورد قبلی است. در این سایت شما یک راهکار برای حل مشکل ارائه نمی‌کنید. در این سایت شما از دانش و مهارتی که در برنامه‌نویسی دارید به منظور حضور در یک بازی آنلاین استفاده خواهید کرد. پس از آن‌که توانستید بازی را با موفقیت به سرانجام برسانید، قادر خواهید بود روند بازی خود را در قالب یک فیلم از ابتدا تا انتها مشاهده کنید. گرافیک این سایت در حد قابل قبولی بوده و همچنین رابط کاربری بازی و ویرایشگر آن نیز سبک و روان هستند. این سایت یک مسیر یادگیری بسیار خوب برای افرادی است که تازه به دنیای برنامه‌نویسی وارد شده‌اند.

04 375 - با این ۱۰سایت مهارت برنامه‌نویسی خود را به چالش بکشید

TopCoder
TopCoder این سایت ویژه برنامه‌نویسی در سطح متوسط و پیشرفته طراحی شده است. این سایت یک پلتفرم برنامه‌نویسی رقابتی آنلاین را ارائه کرده است. در این سایت شما فهرستی از چالش‌های الگوریتمی را مشاهده می‌کنید که از طریق یک ویرایشگر آنلاین باید راهکاری برای حل آن‌ها ارائه کنید. در این سایت در هر ماه مسابقه‌ای که ارائه می‌شود باید در زمان تعیین شده به رقابت با دیگران پرداخته و پاسخی برای چالش‌ها ارائه کنید. در کنار مسابقه‌هایی که جنبه سرگمی دارند، برخی از آن‌ها دارای یک جایزه نیز هستند.

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *