اخبار بسیج

استقلال دانشگاه، آرمان خواهی دانشجویی

سخنرانی استاد حسن عباسی پشت درهای بسته ی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 به گزارش خبرنگار مرکز رسانه ای ققنوس ، ویژه برنامه درون تشکیلاتی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی، دیروز پس از انتظار طولانی دانشجویان در آمفی تئاتر شهریار،جهت شنیدن سخنان استاد حسن عباسی لغو شد .

دانشجویان به نشانه اعتراض در ورودی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با شعار”استاد با کفایت، حمایت حمایت” خواستار برگزاری این برنامه شدند، اما با مخالفت حراست دانشگاه مواجه گردید.

حسن عباسی

استاد حسن عباسی ضمن سلام و تبریک میلاد حضرت رسول(ص) و امام جعفر صادق(ع)،سخنانشان را اینگونه آغاز نمودند :دوستان و فرزندان عزیزم امروز توفیقی شد تا برای دیدار شما ،اینجا مشرف شوم ،حالا فرق نمیکند چه این طرف نرده چه آن طرف نرده .

ایشان با اشاره به هفته بسیج و بودن در آستانه ۱۶ آذر که روز دانشجوست ،ضمن عذر خواهی از دانشجویان بابت لغو برنامه ،فرمودند:این طبیعی است که ما انتظار داشته باشیم ،از سوی مسئولین دانشگاه ،در هفته ی بسیج به بسیج و تفکر بسیجی احترام گذاشته شود .

ایشان همچنین تصریح کردند:ما به این آقایان و این مسئولان این پیام را داریم که:این مسئولیت ها اگر ماندنی بود ،به شما نمیرسید.این دولت هم ۸۰۰ روز دیگر می رود ،و این ریاست و حراست و وزارت هم می روند.اما آنچه می ماند دانشجویی است که یادش می ماند که سال گذشته آقایان از چه دانشجویی حمایت کردند ،دانشجویی که صدر تا ذیل نظام را زیر سؤال برد و چند ماه بعد پناهنده آلمان شد.

ایشان همچنین با اشاره به حمایت مسئولان مربوطه این دانشگاه از تریبون دانشجویانی که (به گفته ایشان) بعدا معلوم شد که عضو سازمان منافقین هستند افزودند:ما از مسئولین دانشگاه و وزارت علوم که دانشجویان هوادارشان اینگونه برایشان نمره در نظر گرفته اند و اجازه نمی دهند تا برنامه بسیج برگزار شود ،انتظار دیگری نداریم.

 

🔸بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی در پی جلوگیری از ورود دکتر حسن عباسی توسط ریاست و حراست دانشگاه

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی و دانشجویان این دانشگاه اعلام می دارند که اینگونه تبعیض ها و بی تدبیری ها از طرف مدیریت و حراست دانشگاه دیگر به هیچ عنوان تحمل کردنی نیست‌.

آیا این بی تدبیری ها دلیل قانونی و مکتوب نمیخواهد ؟

رهبر انقلاب دانشجو را موتور محرک این مملکت میداند این درحالیست که مسئولین این دانشگاه کمر به از کار انداختن این موتور و فلج کردن ذهن سیاسی دانشجویان بسته اند .

طبق اصل ۷۹ قانون اساسی حکومت نظامی جز در زمان جنگ ممنوع است ٬حال این مسئولین بی تدبیر جو سیاسی و فکری دانشگاه را همچون حکومت نظامی بدون تحرک و فاسد کرده اند.

از تمامی مسئولین استانی و کشوری مربوطه استدعا داریم تا جلوی خفه کردن صداهای انقلابی و آزادی خواه را بگیرند که دانشگاه تبدیل به دارالمنافقین و فاسقین نشود.

با آرزوی سلامتی رهبر عزیز که هرچه میکنیم و خواهیم کرد برای موفقیت مملکت و نظام که آرزوی هر مسلمانی از جمله ایشان میباشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 

تجمع دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مقابل دفتر ریاست دانشگاه

_سخنان مسئول بسیج دانشجویی و دیگر اعضای بسیج بپیش معاونت محترم فرهنگی دانشگاه

آقای طاهری (مسئول سابق بسیج): ما برای اعاده حقمان به اینجا آمدیم ،قصد ما ایجاد تشنج و آلوده کردن و مسموم کردن محیط دانشگاه نیست. ما میخواهیم بدانیم چرا مسئولین مانع اجرای برنامه درون تشکیلاتی ما شدند؟در صورتی که بسیج قانونا حق این را دارد که حتی بدون مجوز این برنامه را اجرا کند. میخواهیم بدانیم کدام کار ما غیر قانونی بوده؟ مسئول مربوطه پاسخگو باشد.

دکتر قربانیان، معاونت فرهنگی دانشگاه در پاسخ فرمودند:برای هر سخنرانی که از بیرون می آید ما یک هیئت نظارت داریم که متشکل از نماینده وزیر،رئیس دانشگاه و نماینده محترم رهبری در نهاد رهبری هستند. ایشان با اشاره به درخواست دوستان بسیجی برای آوردن آقای حسن عباسی جهت سخنرانی در تشکیلات فرمودند:ما این درخواست را در هیات نظارت ،مطرح کردیم ،اما بنا به دلایل مختلف با آن موافقت نشد ‌. ایشان هم چنین در پایان سخنانشان فرمودند :اگر این مجوز صادر شود و در واقع اگر هیئت نظارت موافقت کنند ما هیچ مشکلی با برگزاری مراسم نداریم.

سپس آقای محمدیان(مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان) با اشاره به اینکه از همه ی اقشار دانشجو اعم از بسیجی و غیر بسیجی در این مکان حضور دارند، گفتند: همه ی این دانشجویان اینجا جمع شدند تا مسئول مربوطه، آقای احمدی(رئیس حراست دانشگاه)بیایند اینجا و پاسخگو باشند و بگویند از کدام فشار خارجی ترسیدند و نگذاشتند آقای عباسی وارد دانشگاه شوند و سخنرانی کنند؟
آقای محمدیان همچنین خطاب به مسئولینی که از صندلی های نرم ریاستشان میترسند، در حالیکه دانشجویی پول واریزی خوابگاهش را ندارد؛ تاکید کردند: ما تا فردا به شما فرصت میدهیم تا با این در خواست موافقت کنید که این برنامه برگزار گردد وگرنه عاقبتش دامن گیر تک تک شما مسئولین خواهد شد. ما نه از کمیته انضباطی رفتن و نه از اخراج شدن و نه از هیچ چیز دیگر ترسی نداریم و تا آخر پشت دانشجویان می ایستیم.
و در پایان جلسه با اصرار دانشجویان و پیگیری مسئولین بسیج ۲ اتوبوس برای رفتن به تبریز جهت حضور در سخنرانی دکتر حسن عباسی در مهدیه تبریز از سوی دانشگاه تهیه شد.

استاد حسن عباسی در مهدیه تبریز:

🔸بنده از دانشجویان دانشگاه‌های شهید مدنی و آزاد عذرخواهی میکنم که برنامه ما را در روز بسیج لغو کردند.

🔸افتخار ما این است که چهل سال حکومت الله را با کمی کاستی‌ها پشت سر گذاشته ایم در حالی که پیامبران و ائمه ما فرصت حکومت این چنینی را نداشتند.

🔸مردم ایران اگر میخواهد عظمت ایران را بشناسد تنها دانستن این نکته کافی است که فرصت حکومت چهل ساله برای هیچ یک از ائمه محیا نشد درحالی که ما امروز در حال تجربه آن هستیم.

🔸به کوری چشم دشمنان ما جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار خواهیم کرد.

🔸دستگاه امنیتی در هفته بسیج با جوان دانشجو برخورد کرده و نگذاشتند برنامه برگزار بشود در حالی که شما دیدید دانشجو ضد انقلاب سال گذشته در دانشگاه شهید مدنی در مقابل نیروهای امنیتی بیانیه خواند و امروز به منافقین در آلمان پیوسته است!

🔸در سرزمین ستارخان و باقرخان و در سرزمین شهید مدنی و شهید قاضی دهان ها را بستتد و برق‌های سالن را قطع کردند.

🔸این مسئولینی که برنامه ها را بهم زدند و به آن ها افتخار میکنند بدانند که قبل از آنها هم کسانی مسئول بودند و بعد از آنها هم مسئولانی خواهند بود.

🔸فرمانداران و مسئولانی که برنامه لغو میکنند بدانند که طرف حساب من شما نیستید بلکه رئیس جمهورتان است.

🔸بنی‌صدر لیبرال رفتنی بود این دوستان هم دو روز دیگر رفتنی هستند. آقای فرماندار بدانید که گنده‌تر از شما هم هیچ کاری نمیتوانند بکنند.

خبرنگار: آقای ابراهیمی زاده
تنظیم کننده: خانم فرزانه اسد نژاد

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *