اخبار بسیج

آرمان امام (ره) عدالت طلبی و مبارزه با استکبار بیرونی و داخلی بود

مسؤل بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان جناب آقای سعید محمدیان به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان آذرشهر روز 16آذر97 به ایراد سخنرانی پرداختند

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه ای ققنوس،آقای سعید محمدیان مسؤل بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان آذرشهر به ایراد سخنرانی پرداختند در مورد روز دانشجو و اتفاقات رخ داده در این روز را چنین شرح دادند

حرکت جنبش دانشجویی چند ماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد در ۱۶ آذر سال ۳۲ با مخالفت دانشجویان دانشگاه تهران با حضور نیکسون در ایران و شهادت سه تن از دانشجویان آغاز شد،که سر آغازی بر مخالفت های دانشجویان علیه استکبار جهانی بود .

و همین جوانان از سال ۴۲ تا ۵۷ با در صحنه مبارزه علیه طاغوت حضور یافتند تا عدالت را برای جامعه به ارمغان بیاورند .

و شهادت آن سه عزیز در ۱۶ آذر سال ۳۲ خونی را در رگ های جنبش دانشجویی تزریق کرد که هم در صحنه مبارزات انقلابی و هم در طول هشت سال دفاع مقدس میتوان اثرات این حرکت را به عینه دید.

حضور دانشجویان از سال۵۸ تا ۶۷در قامت فرماندهان جنگ دلیلی بر این ادعاست فرماندهانی مثل شهید باکری و شهید علم الهدی و امروز حضور دانشجویان در جبهه های مقاومت ،امثال شهید حججی ها .

 

محمدیان در ادامه گفت :

حال که جنبش دانشجویی به مرحله ای رسیده است که بنده و امثال بنده به عنوان عنصر ناچیز از این جنبش حرف ملت شریف ایران و شهرستان آذرشهر را میزنیم و مطالبات آنها را انجام میدهیم به خود افتخار میکنیم .

نمونه کوچک این مطالبات در قضیه سیل اخیر آذرشهر اتفاق افتاد که دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با حضور در صحنه و کار رسانه ای صدای ملت شریف آذرشهر را به مسئولان رساندند ،که این قضییه به مذاق مسئولان شهرستان خوش نیامد .

زمانی که امام خمینی پایه های حکومت اسلامی را استوار میساختند حرف از عدالت میزدند حال چه شده است که وقتی از عدالت حرف میزنیم لرزه بر اندام برخی مسئولان می افتد .

این را مسئولین و کسانی که از صدای عدالت طلبی و مطالبه گری دانشجویان میترسند بدانند که دانشجویان دانشگاه شهید مدنی تا توان در روح و جان دارند از پیگیری مطالبات به حق ملت شریف آذرشهر دست نخواهند کشید .

 

آرمان امام عدالت طلبی و مبارزه با استکبار بیرونی و داخلی بود .ایشان میفرمایند مسئولان باید از جنس ملت باشند .ولی مسئولی که گرسنگی نکشیده باشد حرف مردم را نخواهد فهمید .

گاها میبینیم که در کابینه دولت افرادی هستند که به ثروت انبوه خود افتخار میکنند ثروتی که معلوم نیست از کجا آمده است و این مسئول صدای به حق مطالبات و صدای انقلابی مردم را نخواهد شنید .

 

محمدیان در ادامه عنوان کرد :

برخی از ضعف و ناتوانی در مقابل اجانب حرف میزنند ما به نمایندگی از ملت میگوییم اگر توان مقابله ندارید کنار بکشید تا خود ملت مقابله کنند چنان که چهل سال است در مقابل تمام تهدیدات ایستادگی کرده اند .

محمدیان افزود :

بخش اول جمله مبارک لا اله الا الله نفی غیر خدا و طاغوت است و ما در این مرحله هستیم و به حول و قوه الهی باید به فکر چهل سال آینده انقلاب اسلامی باشیم .

 

امام در نامه ای که سال ۶۷ برا رهبران انتفاضه مینویسند اشاره میکنند که برخی در لباس دوست و با نیت دشمنی حرف از این میزنند که هم ما باشیم هم صهیونیست باشد .

ما عرض میکنیم باید صهیونیست و استکبار از برود .باید فکر استعمار گری از بین برود .

 

محمدیان در ادامه گفت:

در اتفاقات اخیر در بحث cft و fatfبرخی حرف از ناتوانی و ضعف میزنند و حرفهایی میزنند که ناسازگار با آرمان های ملت و ناهمخوان با ارزش های انقلاب اسلامی است .ملت شریف ایران و ما دانشجویان مطالبه میکنیم شفافیت اتفاقاتی که چه در مجلس و چه در رایزنی های بین مسئولان ما واجانب اتفاق می افتد .

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

محمدیان افزود:

انگار دولت مردان یادشان رفته است وعده هایی که در انتخابات به ملت میدادند و از نظام جمهوری اسلامی برای این ها هزینه میکردند و ما به نمایندگی از مردم آذرشهر به عنوان نمونه کوچکی از مردم ایران مطالبات به حق مردم را فریاد میزنیم.

از دولت میخواهیم به ظرفیت های داخلی و جوانان بها دهد و به یاد آورد دو سال و نیم از عمر گرانبهای ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را که صرف برجام شد و کوچکترین فایده ای به حال ملت نداشت .

در قضیه هسته ای ما نتیجه اعتماد به جوانان را دیدیم که با روحیه کار جهادی در صنعتی که حرفی برای گفتن نداشتیم در عرض چند سال ما را تبدیل به چند کشور دارای این تکنولوژی کردند و متاسفانه با بی تدبیری عده ای از مسئولان زحمات چند ساله شهدای هسته ای و دانشجویان جوان این علم را هدر دادند .

محمدیان در آخر بیاناتش چنین ذکر کرد که جریان جنبش دانشجویی و بسیجیان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تمام قد در مقابل اجانب خارجی و داخلی و آنهایی که صدای عدالت خواهی ملت را خفه میکنند ایستاده است و تا پیگیری کامل مطالبات به حق مردم آذر شهر به عنوان نمونه ای کوچک از مردم ایران ساکت نخواهد نشست .

محمد خ. س

دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *